| anonim_4396 a întrebat:

Bună!

La profilele de mate-info intensiv la ce materii se dau bacul?
Mie mi-a spus cineva ca la mate info intensiv trebuie sa dau obligatoriu bacul la informatica si altcineva mi-a spus ca pot alege intre fizica si informatica, chiar daca e intensiv.
Cine are dreptate? Eu sunt la intensiv, incep clasa a 9-a, si chiar nu as vrea sa dau bacul la informatica.

Multumesc!

5 răspunsuri:
| inna07 a răspuns:

Buna! Si eu sunt la mate-info intensiv info.
La mate si romana dai obligatoriu, iar dintre biologie, fizica, chimie si informatica iti poti alege la ce vrei sa dai.
Deci bacul la info nu e obligatoriu.

Mult succes in continuare!

| Mady2696 a răspuns:

Buna! Daca esti la matematica informatica intensiv vei da bacul la limba romana, matematica si fizica, bineinteles.

| Melinda1219 a răspuns:

Heyhappy
Vei da bacalaureatul la matematica, romana si la alegere fizica/chimie/biologie/informatica.
Dar nu se stie ce va mai fi cand dai tu bacul.
Bafta!

| ArghirAlexandru a răspuns:

Pai de ce ai mai intrat la intensiv? Vei face 5 ore de informatica comparativ cu 1 ora care se face la neintesiv... asta e singura diferenta.

| Adredemesconf a răspuns (pentru ArghirAlexandru):

Ba nuhappy Cred ca depinde de liceu pentru ca eu o sa fac 4 ore de informatica nu 5, si mai este o diferenta: ceilalti au 4 ore de fizica si eu am 3.Si am fost repartizata la intensiv fara sa vreau, eu am vrut la mate-info simplu...acum asta este.