| Strîmbu_Darius_1991 a întrebat:

Am avut la Evaluarea Nationala sa zicem un rol pe care il avea cetatea Alba Carolina in secolul al XVIII-lea. Iar eu am scris asa :,, Cetatea Alba Carolina avea rol atat in sistemul de aparare al habsburgilor impotriva turcilor, cat si de consolidare a puterii in teritoriile ocupate"
Oare imi da punctaj maxim daca am scris ambele roluri?

Răspuns Câştigător
| MrRoby a răspuns:

Da iei punctaj maxim

2 răspunsuri:
| GeorgeProfesorul a răspuns:

Depinde de profesor, acolo scria precis ca trebuie sa dai un rol ci nu doua...
De exemplu, daca profa mea ar corecta ce ai scris tu ar trece ca greseala.