| Paula23445894 a întrebat:

Bună. La toamnă o să fiu în clasa a 9a și vă rog să îmi răspundeți la câteva întrebări să mă lămuresc cu câteva chestii.
1. Ce materii se fac la profilul ''turism și alimentație''?
2. Caietele trebuie să fie A5 sau A4?
3. La ce materii se dau tezele/bacul?
4. Pot să fac ce facultate vreau după terminarea liceului?
5. Unde se face practica?
6. Se pot organiza ''excursii'' în țară sau în afara țării pentru a face practică?
(Țin să precizez că acest liceu nu este economic)

Răspuns Câştigător
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

1. Cam ceea ce se face si la oricare alt liceu+ modulele de specialitate
2. A4 in general
3. Bacul se da din romana, mate, geografie
4. Da, in limita notei de la bac
5. Unde vreau muschiul tau: restaurant, supermarket, hotel, etc
6. Da, dar doar prin "Erasmus". Daca aveti norocul de asa ceva, sa stii ca veti fi anuntati.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Vrea^ pardon

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Btw, nu te speria de mate. Este M2 tehnologic, nu se ridica la dificultatea celei de la Mate-Info.

3 răspunsuri:
| username2468 a răspuns:

La profilul,, Turism si alimentatie" nu faci biologia, fizica si chimia iar bacul se poate da la romana, matematica si la alegere, geografie sau psihologie, asa a fost la mine, deoarece, in clasa a noua si a zecea vei face psihologia
Daca iei nota de trecere la bacalaureat, poti da la ce facultate vrei
Practica se face numai in restaurante
La mine la liceu se organizau excursii in Cipru pentru a se face practica, asta in,, Saptamana altfel"