| Lorennn a întrebat:

Buna, la vara plec in strainatate. Pana in noiembrie, sunt anul 1 de facultate si am 4 restante si numai 11 credite...am inteles ca repet anul daca nu am minimul necesar...cum ar trebui sa procedez in situatia aceasta ca sa trec in anul 2 si sa dau examenele dupa ce ma intorc? Exista vreo cale?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai atatea restante in anul intai si nu le iei pana la vara, repeti anul 1 ca-i imposibil sa treci anul 2, fara sa fii luate examenele din anul 1.

| kar1GaNNN a răspuns:

Dacă nu iti termini anul 1 nu ai cum să treci direct în anul 2 dupa ce te întorci.

| Raducons a răspuns:

Solutia este sa nu pleci si sa lucrezi ceva pe aici, te pregatesti sa dai examenele restante in toamna in septembrie.
Examenele se pot da doar cand se stabileste o sesiune sau cand sunt multi restantieri se poate organiza oricand, dar trebuie sa fie multi studenti si sa fie an terminal, deci la tine nu se poate, cam asa sta treaba, ia in serios scoala.

| ClaudiuARG a răspuns:

Poți întreba la secretariat sau decanat, ei îți pot spune orice informație legata de facultate.