| pressplaysmile a întrebat:

Buna! Legat de Facultatea de limbi straine din Bucuresti. Ma gandesc sa urmez sectia de Engleza-Franceza (traducere/interpretare). Are cineva materiale sau imi poate face sumar o descriere a materiilor studiate va rog. Multumesc!

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu știu cum e la bucurești că eu am studiat la cluj însă vei face materii precum traductologie, terminologie, lingvistică, interpretare consecutivă și multe altele.
La facultate nu mai e ca la școală, e posibil să se schimbe toate materiile studiate de la semestru la semestru, rar durează un curs un an sau mai mult, depinde de cum au decis cei de la catedră să structureze curiculumul.

| Pnin a răspuns:

Are site-ul facultatii.