| ღClauuღ a întrebat:

Buna Lume!:* As vrea si eu sa va intreb daca in clasa a 7-ea este greu rau? Cel mai explicit raspuns primeste fundita! :X

Răspuns Câştigător
| sefwefhiff a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa "traiesti si sa vezi" degeaba iti zice x si y ca e usor sau greu.conteaza cum ti se va parea tie

10 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.nu,mie nu mi s-a parut „greu rau".
am inceput sa facem si fizica parca,dar la mate mi s-a parut mai bine,pentru ca am avut deja cunostintele de baza, iar restul materiilor au fost cam ca inainte.
si eu m-am temut pentru ca am auzit lumea spunand ca e dificil, dar NU e adevarat.e la fel ca in clasa 6-a.

succes!happy

| 1n3x a răspuns:

O sa vezi tu.In clasa a 5 la sfarsit ziceai ca e greu in clasa a 6-a, si ai vazut cum a fost.(greu, usor nu stiu.tu stii)
Acum o sa fie la fel.O sa vezi pe parcurs.Binteinteles o sa mai mult de invatat si de scris, dar te obisnuiesti pe zi ce trece.

| sebastian1331 a răspuns:

Clasa a 7-a este cea mai usoara din toata scoala generala! Este putina materie si foarte usoara!
Distractie placuta happy

| bluebel a răspuns:

Sa stii ca nu e greu si eu am fost anul trecut in clasa a 7-a si mi s-a parut chiar usor, daca te gandesti ca am mai crescut la media generala, totusi depinde de cat de mult te pregatesti. funda

| TzaCaNeL a răspuns:

In nimic un an scolar nu e greu daca inveti si esti cuminte si ai prieteni adevarati.

| JensenB a răspuns:

Clasa a 7-a este considerata ce-a mai grea clasa din scoala generala.
Din cauza ca este foarte multa materie.
Dar nimic mai mult.

| ionutz_7767 a răspuns:

A 5-a si a7-a sunt cei mai grei ani pentru ca in acest timp invetzi lucruri noi in a 7-a invetzi anatomia mai multe lucruri noi dar daca invetzi nu ti se va parea greu.Bafta!

| Satanna a răspuns:

Eu am auzit ca nu este greu doar materiile sunt grele mai ales la mate si romana caci nu va mai trebuie culegeri si cARTILE nu sunt asa de bunebig grin mai ales iti trebuie note bune si trebuie sa inveti pentru examenu de capacitate ca sa intri la liceu.Nu e greu doar trebuie sa inveti cred ca e la fel ca cellealte clase pana intra 7 tot la fel este doar ca trebuie sa inveti intra 7 si a 8-a destul de mult.Dar depinde de ce profesor ai la clasa ca va explica si va arata cum se fac exercitile si de obicei pentru orice va pregateste si pentru teza si olimpiade si cred ca si de examenul asta o sa va pregateasca.Bye

| d3du a răspuns:

E un pic greu deoarece in clasa a 7a incep radicali in rest la alte materii e super ok

| roxana_3106 a răspuns:

Pai asta depinde doar de tine... daca te straduiesti si iti dai silinta poti face sa iti fie usor.winking