| anonim_4396 a întrebat:

Mai am 2 ani pana termin clasa a 8 si nu stiu pe ce profil sa ma bazez. Sunt buna la romana si in special as vrea sa ma bazez si pe mate, dar nu sunt prea buna la fizica ...as vrea sa imi dati un raspuns concret, as putea sa ma incadrez spre profilul limbi straine avand in vedere ca nu ma descurc cu engleza si germana?

Răspuns Câştigător
| irina40 a răspuns:

E devreme pentru ati face o parere despre o anume aptitudine... cei 2 ani pe care ii mai ai pana la terminarea clasei a opta sunt suficienti pentru a te mai gandi si pentru a te consulta cu cei din jur... daca esti buna la romana ar fi indicat un profil de filologie dar daca te descurci si la mate iti va fi de folos si profilul real...

4 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca ai un psiholog la scoala (ar trebui sa ai), roaga-l sa iti aplice testul pentru identificarea aptitudinilor! Daca il are... sad, nu il au toti psihologii, dar poate il are sau il poate obtine... Cu ajutorul acestui test iti poti identifica aptitudinile si asa vei sti la ce poti face fata si la ce nu! Nu e bine sa alegi un domeniu, daca nu ai aptitudini specifice, iti va fi foarte greu!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu as zice sa mergi pe profil real(mate-info)
Bacul il dai oricum din romana.indiferent de profil. Daca mergi la profil uman(filo) nu vei mai da bacul din matematica, in plus, din clasa a 11a nu vei mai face deloc mate.
Mate-info zic eu ca ar fi cel mai bine

| mihalitza a răspuns:

Cunosc un psiholog foarte bun care are testul pentru identificarea aptitudinilor. Daca vrei, iti pot da adresa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mate-info sau economic zic eu... oricum mai ai 2 ani la dispozitie sa te gandesti happy eu am avut un domeniu in gand si mi l-am schimbat in ultima clipa asa ca.nu se stie niciodata
bafta