| Alexxx40383736 a întrebat:

Bună, mai e cam o luna pana la Evaluarea Nationala și chiar am nevoie de minim 6.5 la matematica ca să intru la liceul la care doresc.Chestia este ca nu știu ce sa mai lucrez nu știu ce sa mai fac deoarece unele exerciții chiar și de la subiectul 2 mi se pare foarte grele, țin sa menționez ca în a 7 a nu am prea făcut matematica deoarece profesorul meu ma batjocorea în ultimul hal la toate orele și mi se acrise.In a 8 a m-am mutat la alta școala și aici chiar m-am descurcat mai bine.Imi puteți spune ce sa mai repet va rog sau ceva din experiențele voastre la matematica.Cum credeți ca va fi Evaluarea din anul acesta?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pariu că nu mai dai examen și se intră pe medie?

| Cksihja a răspuns:

Eu am făcut teste de simulare apoi le-am corectat iar ce era greșit am învățat din nou. Nu m-am lăsat până nu am luat în teste nota maximă însă la evaluare am luat 7 dar e o metodă bună, afli ce știi și înveți ce nu știi. Dacă ceva ți se pare greu poți urmări tutoriale pe internet.

| Steph890 a răspuns:

In primul rand, nu te ajuta cu nimic gandurile negative. Concentreaza te asupra primelor doua subiecte. Pare imposibil, dar eu cand am dat examenul am luat 7, tinand cont ca am tras tare in ultimele doua luni sa invat si in patru ani de gimnaziu am schimbat 5 profesori de mate. Lucreaza tot mai multe subiecte si vezi care sunt puctele forte. Fa-ti un anume tabel in care sa ti organizezi materia. Apropo, la subiectele II si III, terminate fiind, se puncteaza ceea ce este bun. Scrie ce te duce mintea, numai sa fie scris, poate e bine. Bafta