| andrei12233 a întrebat:

Buna,mai exista 'Scoala fara frecventa'?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai există învăţământ "fără frecvenţă"!
Este doar învăţământ la zi ( "cu frecvenţă" ), la seral, sau cu "frecvenţă redusă".

Eventual, precizează care este situaţia ta şcolară ( câte clase ai absolvit, ce vârstă ai acum, câţi ani ai întrerupt şcoala, etc. ), apoi mai vedem ce & cum se poate face happy

Toate cele bune!

| andrei12233 explică (pentru bursuc001):

Am 16 ani ce mai pot face? sad

| bursuc001 a răspuns (pentru andrei12233):

Precizează care este situaţia ta şcolară : câte clase ai absolvit ( deci, câte ai terminat efectiv - fără ultima clasă pe care ai întrerupt-o ), câţi ani ai întrerupt şcoala, etc.

| Irinamujoperufe a răspuns:

Din cate stiu eu, da, mai exista

| CujbaCLD a răspuns:

Salut Andrei, da mai exista, doar ca sub o alta forma nu se mai numeste '' scoala fara frecventa '', ci '' scoala profesionala '', unde primesti 250 lei lunar, daca te tii de scoala si nu apsentezi nemotivat. Sper ca te-am ajutat, ma poti ajuta si tu pe mine cu o funda.

| andrei12233 explică (pentru CujbaCLD):

In 'Cluj-Napoca' Este? happy #CujbaCld?