| DauSfaturiBuneRau69 a întrebat:

Ne-am hotărât să mergem toată clasa în pijamale,ca un fel de glumă pentru dirigintele nostru, care este foarte glumeț deci nu cred că se va supăra laughing Dar credeți că vor fi consecințe? Ca scăderea notei la purtare sau altceva? Menționez că nu avem uniformă.

Răspuns Câştigător
| Bianca1001Bia a răspuns:

Daca nu aveti uniforma si in regulament nu este mentionat nimic, nu cred, poate doar sa rada ceilalti de voi laughing. Depinde de regulile scolii/liceului, dar nu incalcati limita de decenta totusi thinking poti sa iti iei pijamalele in ghiozdan si va schimbati doar la ora dansului, bafta

| DauSfaturiBuneRau69 explică (pentru Bianca1001Bia):

Nu e indecent nimic, toți pijamale lungii laughing) Cu bluză și pantalonihappy

3 răspunsuri:
| mms123 a răspuns:

Nu nu cred ca ve-ti pati nimic daca tine la gluma dar sa aveti si haine la voi happy

| corolav a răspuns (pentru mms123):

De ce "ve-ți"? Corect este „veți".
În rest, tot textul tău este catastrofal. Fără virgule.
După „veți păți" trebuia „ceva" nu „nimic".
În ce școală înveți tu?