| LoisRuth a întrebat:

Poate sa mi se scada nota la purtare dacă nu a venit toată clasa la școală deoarece este penultima zi din semestru și nu am fi făcut nimic, absolut nmc?(ni s.au închis mediile)(clasa a 11 a)Dirigintele a zis ca o sa propună scăderea notei la purtare nu numai asta noi suntem și printre cele mai cuminți clase(nu am făcut nimic grav niciodată)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate sa va sanctioneze disciplinar si sa va scada nota la purtare, daca va fi de acord si consiliul clasei cu scaderea notei. Posibil ca nu la toti va fi aceeasi sanctiune, se va lua in considerare si situatia disciplinara anterioara a fiecaruia, precum si absentele nemotivate pe care le are fiecare, avand in vedere ca la 10 absente nemotivate pe un semestru se scade obligatoriu 1 punct la media la purtare.

| LoisRuth explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns, pana la urma doar ne.a pus absentehappy

| mi25 a răspuns:

Nu se poate lua o masura colectiva.