Întrebare recomandată | VisezCuOchiiDeschisi a întrebat:

Nepotica mea a sustinut astazi mediatizatul examen al Evaluarii Nationale a claselor a 8a.Ei bine,cand a ajuns acasa si-a dat seama ca una dintre supravegetoare a uitat sa se semneze si,totodata,a numerotat paginile cu un pix de alta culoare.E vreo problema? I-ar putea fi anulata,Domne Fereste!, lucrarea?

10 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Dar cei care au lipit coltul foii nu au vazut ca era semnat numai un supraveghetor?
Intai sa se lipeasca se verifica, asa e normal.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru LNK):

Daca vor exista erori, consecintele vor fi suportate total de catre supraveghetori.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E suficienta semnatura unui supraveghetor, daca lucrarea e sigilata.La numerotarea paginilor nu conteaza culoarea.

| MiculFaraon a răspuns:

De anulat nu dar nu trebuia sa scrie cu alta culoare. sad

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru MiculFaraon):

Totusi,a scris cu alta culoare doar la numeroatarea paginilor,sub indrumarea sau sub neatentia supraveghetoarelor,neatentie care sper sa nu coste,insa daca se va intampla ceva nedorit, raspunzatoare vor fi cele doua doamne care, chipurile, trebuia sa-i instruiasca pe elevi.A numerotat paginile cu pixul uneia dintre supraveghetoare, deci nu vad de ce ar fi nepotica mea de vina.

| 123lalala a răspuns:

Orice se poate..mai ales daca nu i-au semnat lucrarea...dar ar trebui sa se considere o greseala a lor..si sa nu ii anuleze lucrarea.ii urez mult succes la matematica :* fundita?

| XsupermenX a răspuns:

Numerotarea nu e nicio problema, iar faptul ca nu s-a semnat nu e problema supraveghetoarea o sa fie certata.
Eu asa cred big grin

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru XsupermenX):

Ai spus exact ce voiam s-aud. Hahaha

| XsupermenX a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Asa s-a intamplat si la mine a scris localitatea cu litere de mana o colega si au zis ca acolo nu se cinsidera semn.
Ureaza-i succes maine!

| ovidiu04 a răspuns:

Da ar putea fi o problema si eu am dat astazi examen si eiri mi-a spus diringa sa nu schimbam pixu sa scriem doar cu unu deoarece ei poate cred ca ai ceva relatii cu cineva si iai spus tu ca ai facut cu 2 pixuri diferite.In cel mai rau caz o va anula dar nu cred ca va face asta