| Anonima568 a întrebat:

Nu sunt hotarata ce meserie sa urmez. As vrea sa am o meserie in care sa interactionez cu oamenii, nu gen reporter sau prezentator tv, lucru in echipa. Mi-e frica de ace si chestii de genu, deci nici in medicina nu as vrea. Cu sportul nu prea o am, deci si politia cade. M-am gandit la management, dar am inteles ca la noi in tara nu sunt sanse sa te angajezi.Eu am profil mate-info intensiv informatica, dar nu prea ma pricep eu nici la mate,nici la info, am facut o alegere foarte proasta.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagate ca sofer pe autobuz dupa ce scoti B la 24 de ani dai D si conduci dupa aia

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Femei sofer pe autobuz chiar nu am vazut

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

In Timisoara 1 pe tramvai 2 pe autobuz, apoi la straini pe autotren si pe autobuz iar le vezi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti face ceva psihologie, management, poti lucra in hr

| Anonima568 explică (pentru suntserios):

Hr?

| suntserios a răspuns (pentru Anonima568):

Human resources

| ElenaSA a răspuns:

Nu-ti place sa lucrezi cu grupuri de oameni, deci e mai greu sa fii profesoara sau psiholog-care face si consiliere de grup. Daca vorbesti despre management inseamna ca-ti place domeniul economic. Esti si la matematica-informatica, deci stii matematica, oricum mai mult decat cei de la filologie. Ai putea sa lucrezi in cadrul unei banci, ca functionar bancar.

| LastKisss a răspuns:

Psiholog, dresor de caini, agent SRI, coafeza, makeup artist, etc

| Balazs_Anna-Dena_1998 a răspuns:

Profesoara,stwardesa,chelnerita,secretara,ghid turistic etc.