| SufferBoy a întrebat:

O sa incep cu inceputul.
Luni, am sustinut evaluarea nationala la romana, cand am primit foaia de examen eram calm pentru ca stiam ca o sa fac bine. Dupa ce am terminat primul subiect am observat ca nu mai am mult timp asa ca la subiectul 2 exercitiul 5 cel la care zicea sa transcriem 2 propozitii subordonate diferite eu am transcris fraza, am subliniat predicatele, mijloacele de legatura si apoi le-am delimitat si am scris 1=pp 2=at 3=cs 4=cs dar le-am facut cu creionul...
Acum sunt foarte speriat pentru ca eu am facut totul bine dar la chestia cu creionul imi este frica ca poate mi-o anuleaza. Va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu iei punct acolo pentru ca n-ai voie sa folosesti prescurtari si creion pe foaia de examen.

| SufferBoy explică (pentru Adry05):

Dar daca dupa aceea am scris ca Doua propozitii subordonate sunt si am zis care sunt dar fata prescurtari mai pierd ceva?

| Adry05 a răspuns (pentru SufferBoy):

Habar n-am

| SufferBoy explică (pentru Adry05):

Dar mi-o pot anula? sad

| Adry05 a răspuns (pentru SufferBoy):

Nu stiu, probabil ca au mai fost si altii sa faca asta. Tine de corector n-am cum sa zic nimic ca-s pur pareri neavizate de altfel ca nu-s cadru didactic.

| Violleta2022 a răspuns:

Subiectul iti va fi depunctat, pentru ca, la examen nu se folosesc prescurtari sau creion.

| mr009 a răspuns:

Depinde de ce cred cei de la corectare. Nu cred că e voie să folosești creion sau prescurtări.