| Deeutza66 a întrebat:

Am o mare problema...
Astazi al examen la exercitiul 3 Subiectul 2 am scris fraza pe foaia de examen, am subliniat predicatele si elementul de legaturasad. Se ia ca semncrying?
Ce consecinte poate aveasad?

11 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Lollaughing
Ce te-ai panicat asa?
Ce semn sa se ia ma?rolling on the floor

| BubblineDance a răspuns (pentru unknownn):

@undefined975 Normal ca se ia ca semn! Mai citeste si tu brosura!

Acum draga mea deeutza, nu stiu daca si cat se scade, dar mai bine te-airuca sa iti scada intre 5 si 10 puncte decat sa te scoata din comisie sad
Bafta!

| unknownn a răspuns (pentru BubblineDance):

Ce brosura sa citesc fa ca nu-s in clasa a 8-astraight face
Nu se ia ca semn, asculta la mine ca ti-o spune asta o profesoara nu eu.

| BubblineDance a răspuns (pentru unknownn):

Ba! In primul rand eu nu ti-am vorbit urat. In al doilea rand, fiecare profesor intreg la minte care cunoaste macar 10% din nenorocitele alea de legi date de minister, stie ca bagarea in paranteza sau sublinierea unui cuvant se ia ca semn. Si daca nu ai citit brosura taci din gura, copil de clasa a V-a! Nu mai vorbiti in nestire ca sa va aflati in treaba.

| heyulika a răspuns:

Ai primit rezultatul? ti-a scazut sau anulat lucrarea?

| Deeutza66 explică (pentru heyulika):

Nu, nu mi-a scazut nici anulat:X. Spre fericirea mea am luat 8.80. Nici nu ma asteptam!

| Numero1 a răspuns:

Mai mai! De ce te-ai incapatanat sa scrii pe foaie cand aveai o ciorna in fata, daca la cerinta iti spunea doar sa precizezi litera corespunzatoare raspunsului corect tu de ce ai mai scris intreaga fraza, acum nu stiu cat de grav este, probabil daca o sa prinzi si un profesor mai habsan la corectare s-ar putea sa-ti scada desi mi se pare ca ar fi o exagerare asa sunt unii profesori.In niciun caz nu cred ca o sa-l ia ca pe un semn pentru copiere ca nu ai facut cine stie ce dar data viitoare va trebuii sa fii mai atenta!

| Deeutza66 explică (pentru Numero1):

Nu stiu...imi e foarte frica.sad
Cat ar putea sa scada?
Ma speriat niste colegi ca se ia ca semn si imi poate da nota 1 sau lucrare anulata :-o.
M-ati mai calmat putinbig grin

| Numero1 a răspuns (pentru Deeutza66):

Probabil vroiau sa te sperie, eu nu cred ca se poate considera semn iar cu scazutul slabe sanse poate doar daca e omu' dracului acel profesor dar iti repet nu are cum.Ar putea sa-ti dea in loc de 6p doar 3p.

| Mariucaaa a răspuns:

Da cred ca se ia ca semn big grin daca nu erai sigura trebuia sa intrebi supraveghetorul laughing nu stiu ce consecinte suntthinking ori iti scade din nota ori poate chiar te scoate din examen ma rog nu stiu laughing

| Deeutza66 explică (pentru Mariucaaa):

Am intrebat supraveghetorul si a spus ca trec ei cu vederea... nimic mai mult sad