| RaisaGirl a întrebat:

Pentru facultatea de medicina, pentru admitere, imi trebuie bilologia doar de-a 11a? Si chimia?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Materiile pentru Facultatea de Medicină: biologia de clasa a IX-a, fizică sau chimie la alegere.
Pentru siguranță accesează faculatea de medicină și găsești toată programa de examene.
Mult succes.
Pa, pa.

| LoLiTaBella a răspuns:

Iti trebuie anatomia si ft putin chimia.

| RaisaGirl explică:

Ce fel de chimie? De-a 12, 11, 10? organica, anorganica? am nevoie sa stiu.

| LoLiTaBella a răspuns (pentru RaisaGirl):

Cel mai mult vei studia chimia organica

| Maya17mia a răspuns:

Depinde de facultate. la Iasi si targu-mures iti trebuie doar biologia de a 11a. la cluj si Bucuresti iti trebuie in plus si chimie :D daca vrei sa vezi subiectul de anul acesta la admitere umf cluj uita-te aici: http://inpascumedicina.wordpress.com/