| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Bună! Poate să-mi explice cineva mai bine cum e treaba cu restanțele? Știu că dacă nu iei examenul din prima poți să-l mai dai odată în sesiunea de restanțe din toamnă, dar dacă nu-l iei nici atunci? Eu am două restanțe pe care urmează să le dau acum, în toamnă. Dar dacă nu le iau ce se întamplă? Pot să le mai dau odată? Am auzit că poți să dai restanța și în anul 3, dar nu am înțeles prea bine. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

În general poți să le dai până le ei, dacă plătești examenul bine-înțeles. Deci, nu le iei în anul II le dai în anul III și tot așa.

| Denisa0954 a răspuns:

Treaba cu restantele e in functie de facultate. Deci nu putem spune exact cum sta treaba la facultatea ta