| andrandrandra a întrebat:

Buna prieteni! anul acesta am bacalaureat la, logica si am multe nelamuriri cu aceasta disciplina. Am imprumutat caietul de la o prietena si am copiat toate lectiil deoarece aveam cateva minusuri si nu imi aminteam toata materia. am invatat lectiile si tot nu reusesc sa rezolv nici macar un subiect de bac dat in anii anteriori. mi se pare ca nu are nici o treaba subiectul cu lectiile din caiet. se pricepe unul din voi sa-mi explice si mie cum stau lucrurile? stiti un site de unde pot invata? sau macar cateva modele cu rezolvare. mutumesc anticipat. ofer fundita(daca vreti).

2 răspunsuri:
| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Buna! Exista carti (culegeri) cu subiectele date in anii anteriori la BAC in care sunt date intr-un mod detaliat rezolvarile pas cu pas a exercitiilor. Le gasesti la tarabe sau in librarii si cred ca ti-ar fi de ajutor.