| littlegirl07 a întrebat:

Sambata am olimpiada la geografie(faza locala), iar azi am aflat ca am si olimpiada la chimie(faza judeteana). Nu pot merge la amandoua, deci trebuie sa aleg.Eu as vrea sa merg la geografie, dar mi-e teama ca dna de chimie s-ar supara si s-ar razbuna stricandu-mi media. Ce credeti ca trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna artemis7
Colegul meu a avut aceeasi problema, s-a inscris atat la olimpiada de matematica cat si la cea de engleza.si amandoua se vor da in aceeasi zi [pe 18 februarie].La ora de matematica, profesoara l-a intrebat la care olimpiada vrea sa mearga iar el a spus ca la matematica dar de fapt el vroia sa mearga la engleza.Se afla in aceeasi situatie ca si tine,ii era frica sa nu se supere d-na profesoara pe el,si imi tot spunea ca el vrea sa mearga la olimpiada de engleza. Dupa cateva minute, a prins curaj si i-a spus d-nei.de mate ca vrea sa mearga la engleza, iar aceasta i-a spus ca nu se supara.Nu iti mai fa griji si mergi unde vrei tu cat despre medie din cate stiu eu nu are voie sa ti-o strice doar pentru ca nu ai vrut sa mergi la chimie.
Bafta la olimpiada!winking

4 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

In primul rand tu alegi
in al doilea rand dn de chimie nu are voie sa-ti scada media sau sa-ti dea nota proasta pentru ca n-ai fost la olimpiada, e ilegal
dar totus daca ai ajuns asa departe la chimie eu zic ca e pacat sa dai inapoi, dar tu fa cum vrei si nu-ti fie frica de dn de chimie ca nu poate sa-ti faca nimic

| busuioc23 a răspuns:

Depinde ce te pasioneaza mai mult. daca e geografia du-te la geografie.dm de chimie nu ar avea dc sa se supere

| QuiGon a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine la chimie! Poti afla niste chestii mai importante!

| Dailygifter_Nick_1995 a răspuns:

Incearca sa eviti cea locala, lupta ca sa ajungi tot mai sus