| jackie37 a întrebat:

se poate trece in anul 3 sau anul 4 la facultate cu restante din anul 1 si/sau 2?
ce se intampla daca nu platesc laboratoarele la care am lipsit?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti. In general regula la majoritatea facultatilor este ca nu poti trece in anul 3 cu restante de pe anul 1

| AlexCristi97 a răspuns:

Cat timp ai minimul de credite, da.
Exista niste reguli in legatura cu asta, cel mai bine vorbesti cu tutorele de an sau la secretariat sau cu un alt profesor.
Daca nu platesti laboratoarele posibil sa nu te bage in examen si sa te puna sa faci refacere de materie, asta depinde de fiecare profesor sau chiar de fiecare facultate si regulile ei.

| tickey a răspuns:

In mod normal nu poti trece in anul 3 cu restante din anul 1 si nu poti in anul 4 cu restante din 1 si 2. Dar daca exista derogare data de facultate, poti trece. Daca nu platesti, nu poti sa le refaci si direct nu poti da examenul.