| Dependentadeacadele a întrebat:

Daca pe primul semestru am media 5 si pe al II lea imi iese 3 sau 4 pot sa raman corijenta? thinking

3 răspunsuri:
| YOLO3e333 a răspuns:

Si acum explicația.

Media anuala nu se rotunjește. Dacia ai sub 5, nu treci ci ramai corijenta.

| ramonika125 a răspuns:

Iti trebuie minim 5 ca sa treci.pup cu 3 sau 4 ramai din pacate

| delia98 a răspuns:

Buna! daca profesorul sau profesoara te asculta ca sa iti maresti media poate treci dar daca aveai pe primul 6 treceai cu 5 in cazul tau daca ai pe primul 5 si pe al doilea 3 sau 4 ramai din pacate.