| ClaudiuAndreiNiculae a întrebat:

Bună seara, îmi cer mii de scuze că la întrebarea trecută despre diferența de oră între continente și țări adică flux orar în loc să scriu "fus" am scris "flux". Îmi poate spune cineva iarăși sau îmi explică cineva logic, corect și perfect, vă rog frumos, din tot sufletul meu, de ce există diferențe de oră între continente și țări adică fus orar? Să îmi spuneți, vă rog frumos, din tot sufletul meu, dacă am ales corect și perfect categoria! Vă mulțumesc frumos și din tot sufletul meu!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Propunere: scoate din exprimare acest "dacă am ales corect și perfect categoria!"

e cel puțin pleonastic

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta postare.
Exista diferenta de ora pe glob, deoarece s-a stabilit asa. Si cu asta basta, ca am vazut ca pui niste intrebari de dragul de a le pune.