| ClaudiuAndreiNiculae a întrebat:

Bună seara, îmi explică cineva logic, corect și perfect vă rog frumos, din tot sufletul meu, de ce se dă ceasul cu o oră înainte și cu o oră înapoi adică de la ora de vară se trece la ora de iarnă? Să îmi spuneți, vă rog frumos, din tot sufletul meu, dacă am ales corect și perfect categoria! Vă mulțumesc frumos și din tot sufletul meu!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din motive "economice", pe considerentul ca, ora de vara ar fi mai economica din punct de vedere energetic.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Adica: conform teoriei politicienilor (invatat de economisti), cu orarul de vara se fscr rconomie la iluminat.
Mai nou s-au razgandit.
Aa sunt politicienii. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Acum vor sa stearga difrenta de orar.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Fiindca, dupa jumat de secol si-au dat seama ca nu prea aduce multe beneficii, mai mult incurca. tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu pot sa iti explic si corect si perfect. Pot doar corect. Si tu nu ai ales perfect si corect categoria

Răspuns utilizator avertizat