| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Pot sa întru la facultate dacă media la bacalaureatul din a doua sesiune este mai mica decât cea din prima sesiune?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.La facultate se intra pe baza de dosar sau admitere.Deci depinde ce facultate alegi tu, cat din nota de la bac conteaza pentru media de admitere.

Da, se poate si sa ai o nota mica la bac dar sa intri la o facultate. Tu ai dat a doua sesiune fiindca ai picat-o pe prima? Atat timp cat ai luat bacul, exista si facultati care te primesc cu media 6-7.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei sa te înscrii.

| Geass1 a răspuns:

Nu cred că înțeleg întrebarea, poți reformula?