| TheLovelyGhost a întrebat:

Stie cineva de unde pot lua recomandarea privind profilul profesional si moral? Eu nu am lucrat, sunt la facultate in ultimul an si nu stiu daca o pot lua de la facultate.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai mai lucrat n-ai de unde sa obtii o asemenea recomandare si nici angajatorul n-are de ce sa ti-o ceara.
Poti incerca sa obtii de la facultate o recomandare privind rezultatele la invatatura si calitati morale.

| TheLovelyGhost explică (pentru Ioandelasal):

Este o conditie de participare la un concurs pentru ocuparea unui post in cadrul unei institutii.