| Dalmore a întrebat:

Cum a fost ultimul an de facultate pentru voi? Cel mai ușor? Cel mai greu? Ați mai avut răbdare/energie? Ați lucrat?

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fiecare are alt tip de personalitate, reactioneaza diferit, si simte altfel. Fara rabdare nu faci nimic!
Energia trebuie sa vina din alimentatie corecta si odihna corespunzatoare!
Success!

| AFR81 a răspuns:

A fost cel mai greu. S-au adunat cateva restante, vreo 7, si m-am cam chinuit in sesiunea speciala. Nu mai vorbesc de licenta, pe care am finalizat-o pe ultima suta de metri, cu emotii, sperand sa fie bine. Nu a fost un an terminal asa cum mi-as fi dorit. Am avut si putin noroc la examene si la prezentare. N-o sa mai repet greselile la Master happy
M-am simtit epuizat, atat fizic cat si psihic, in timpul sesiunii. Cred ca au fost singurele dati cand nu am dormit noptile special pentru a studia. Abia asteptam sa termin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Dimpotriva, la master le repeti si mai usor daca mai iei si un job in paralel, iti va fi si mai greu. Bine, depinde de master, majoritatea se baga la unul sa mai frece menta pentru o diploma irelevanta la CV pentru majoritatea angajatorilor.

| Dalmore explică (pentru AFR81):

Eu nici n-am început anul și abia aștept să se termine.

| Justme1997 a răspuns:

A fost la fel ca toti ceilalți ani pentru ca eu leneveam in loc sa scriu licența. Nu am lucrat. Cel mai greu a fost sa scriu nenorocirea si pana la urma nu am terminat-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să fie foarte greu, o să fii în pragul sinuciderii

| Dalmore explică (pentru anonim_4396):

Poate sunt deja :O

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Depinde de facultate. Pentru mine a fost greu perntru ca aveam multa practica si trebuia sa ma fatai de colo colo plus cursuri. Lucrarea mea de licenta nu a fost doar o lucrare scrisa ci am avut si o parte de cercetare unde a trebuit sa aplic chestionare si sa fac baze de date si o gramada de chestii de cercetarelaughing insa a fost fun! E ultimul an, in general profesorii o lasa mai moale dar depinde de fac laughing

Good luck

| 1Marinn1111 a răspuns:

Primul an este destul de greu acolomodarea, loc nou, colectiv noi, pretentii mărite din partea profesorilor, foarte mult de invatat ( acum depinde unde te si duci, bacul o sa ti se para floare la ureche la prima sesiune). Cred ca primul semestru e cel mai greu până te acomodezi cu totul, pana iti faci amici. De lucrat ( depinde ce facultate alegi ), Dar in mare parte nu prea ai timp de lucrat, Pentru ca programul nu iti va permite asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Marinn1111):

laughing

| 1Marinn1111 a răspuns:

Se pare ca nu am citit bine? scuze

| Lookingforbusiness a răspuns:

Pai ce conteaza, ori stii sa faci ceva or nu stii, vei avea un job daca stii si viceversa happy