| IulianAdi a întrebat:

Stiu ca mai am adaugat o intrebare asemanatoare.
Dar am auzit la majoritatea ca au invatat engleza jucandu-se.
Imi puteti oferi si mie cateva jocuri prin care as putea invata cat de cat engleza ( jocuri de rol sau ce fel de jocuri cunoasteti)
sau o modalitate prin care pot sa invat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa inveti engelza cu un profesor sau conform lectiilor online, ca cele de la jocuri sunt doar cuvinte adunate sau expresii, care oricum nu te ajuta daca vrei sa vorbesti engleza vreodata.
Aici acre spun ca invata de la jocuri, nu spun adevarul...ca ei stiu engleza de la scoala si o recunosc in jocuri, dar nu o invatat de la jocuri.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Cu jocurile nu faci nimic. Descarca aplicatia Duolingo de pe Google Play. Este foarte buna.