| custimoz a întrebat:

Buna seara TPU. Am o problema foarte delicata. si as avea cateva intrebari. Sunt clasa a10a, iar anul acesta n-am fost la liceu, din cauza unor probleme de familie cat si de sanatate. Am fost cam 1 saptamana "pe sarite", adica nu in fiecare zi timp de 7 zile. Am cam 200 de absente, nicio teza data, nicio nota. ce pot sa fac ca sa ma remediez? Sa salvez tezele cat si notele? Daca nu este nicio solutie, daca in primul semestru am media 5 sau sub 5 la purtare, iar la multe materii nu mi-a incheiat media, al doilea semestru il continui ca si cum nu s-a intamplat nimic? (adica nu-mi ingheata anul sau ceva.). Ce se intampla daca nu am dat tezele si nu le voi da pana la sfarsitul semestrului? Ce se intampla daca nu-mi ingheata anul si nu am incheiate situatiile? Multumesc mult TPU.

2 răspunsuri:
| AnnonnimGirrl a răspuns:

Poti vorbi cu diriginta/dirigintele, aduci motivari si le explici profesorilor cum sta treaba (sau o rogi pe diriginta) si ii rogi sa te evalueze acum.
La altceva nu ma pot gandi iar la restul intrebarilor nu prea stiu sa iti raspund.

Bafta!

| maria6 a răspuns:

Situatia scolara de pe primul semestru se poate incheia pana in primele doua saptamnai din semestrul al II-lea, dar e cam problematic daca ai atatea absente