| Johnny_9435 a întrebat:

Buna seara TPU as avea si eu 2 intrebari care vrea sa ma ajute?
1. Recomandati-mi si mie o scoala de soferi buna din IASI si cu preturi acceptabile
2. Ce parere aveti despre scoala de soferi VioVas iasi si despre scoala de soferi de la colegiul tehnic Mihail Sturdza? care e mai buna? Va multumesc mult pentru ajutor si vas fi foarte recunoscator
Funda garandat nu se pune problema big grin

Răspuns Câştigător
| codrinstefan2103 a răspuns:

Salut. școala la care am făcut eu se numește Dalcom și este-n tătărași. Toți instructorii sunt de treabă și se ocupă de tine. Prețurile sunt foarte ok și ai de ales între matiz, logan și passat. VioVas e ok dar mai scumpă.

| Johnny_9435 explică (pentru codrinstefan2103):

Salut. Multumesc mult dar mai am o intrebare(vorba vine ca doar 1hee hee )... Se poate plati in rate? ma refer la toate 3 marci de masini si daca "da" cam cat e minimul? Si cam cat ma ajunge Avizul si fisa medicala? tu unde leai scos? Multumesc mult daca imi raspunzi si tias fi recunoscator ca m-ai ajutat

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru Johnny_9435):

La dalcom se poate plăti în rate dar dacă dai banii toți ai 50 de lei reducere. Fișa medicală am scos-o la spitalul militar dar am uitat cum o cheamă pe doctoriță. În jur de 50 de lei a fost (în 2009). Avizul psihologic l-am scos de la un cabinet de pe independenței și tot atât a fost. Ar fi bine să te duci să te interesezi acolo și o să-ți zică ei la ce cabinete te poți duce să-ți scoți și restul de acte. Doamna care se ocupă de dosare e foarte de treabă.

| Johnny_9435 explică (pentru codrinstefan2103):

Multumesc mult de ajutor raman dator cu o bere daca poate ne intalnim prin oras ocazionalhee hee sincer chiar iti multumesc de ajutor!

| Johnny_9435 explică (pentru codrinstefan2103):

Multumesc mult de ajutor poate poate daca ne intalnim prin oras ocazional iti fac cinste cu o bere chiar iti raman dator sincer multumesc de ajutor.

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru Johnny_9435):

Nu-i problemă. tot ce-ți recomand, indiferent de unde te duci, este să stabilești clar cum faci cu ședințele de condus. Mulți instructori te obligă să le faci pe toate alocate, te duci dai examenul și apoi te trezești că mai ai o lună și ceva de așteptat până dai strada și inevitabil mai trebuie să iei ore suplimentare că tot îți pierzi îndemânarea, mai uiți repere, mai uiți cum să te încadrezi și așa mai departe. Eu le-am făcut eșalonat și am avut suficiente ore până la examen să nu stau degeaba (eu am dat sala la mijlocul lui august 2009 și strada am avut-o pe 14 octombrie laughing ). În condițiile în care multe școli (dacă nu mă înșel viovas-ul) cer în jur de 90 de lei ședința nu știu ce să zic decât că, frate, de 90 de lei pun motorină să ajung până la Bacău și înapoi.