| Suntbaiat123456789 a întrebat:

Bună seara TPU, contul meu de Facebook a fost blocat din motive necunoscute. Eu nu am făcut nimic care să ducă la blocarea contului. Întrebarea mea este: Ați mai trecut prin așa ceva? Dacă da, cum v-ati deblocat contul?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista blocare din motive necunsocute!
Evident ca ai postat ceva ilegal sau nepermis si ti s-a blocat contul automat.
Ai postat vreun video de la altii sau muzica altora?
Ai postat poze nud, sau ai comentat ceva politic?
Ori ai un nume pus aiurea?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nimic. Vor crede că e un drogat, ori vreun prostălău. ))
Iar pentru un comentariu, nu ți se dezactivează contul. Dacă a fost raportat, i se analizează comentariul, iar dacă se consideră că nu incalcă regulile comunitatii, va rămâne pe site. Dacă încalcă, atunci comentariul va fi șters, iar vnovatul primește ban, fie pentru 48 de ore, fie pentru 7 zile etc.
Iar pedepsele devin tot mai neindurătoare, dacă continui să incalci politica siteului, pana se ajunge la dezactivarea definitivă a contului.

Un cont care se dezactivează brusc, fara avertisment in prealabil, se intâmplă doar dacă deținătorul contului a fost raportat pentru "Fake Name" ori pentru "Fake Account" (caz in care i se va face verificarea identitatii).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De obicei, ei trimit un mesaj generat automat. Intră pe adresa de email, cu care te logai pe Facebook și vezi dacă ai primit mesaj de la Facebook (cauta si in spam).
Cel mai probabil, ti se va cere să faci dovada identitatii.
Dacă ai mentionat in formularul de inscriere, datele reale (nume/prenume, data/ziua/anul nasterii), atunci il vei recupera.
Dacă nu corespund 100%, atunci truda ta e in zadar.

| Mosotti a răspuns:

Pai si unde scrie ca omu nu are voie sa zica parerea?! Cum adica a comentat stramb?

| Mosotti a răspuns:

Am zis asta de n ori la politica, ca trebuie un nou sistem ca sa fie bine, si am zis si cum trebuie sa fie.

| Mosotti a răspuns:

Nu stiu, dar atunci ce sa comentezi? Si pana la urma daca scrii in romana, de unde stiu aia din canada moderatorii ce scrii tu?! Ca-s milioane de postari, grupuri, etc.

Sincer au am fost pro vaccinare, deci aici nu-s probleme.

Eu am zis ce am avut de zis la subiectul cu razboiul, chiar e o publicatie "Gandeste Romania", pro rusa, si nu e nici o problema, scrie gramada despre si des, nu le-a facut nimeni nimic.
Si publicatia aia zice adevarul, ca si explica tot, si da logic daca analizezi faptele si istoria.

Pai trebuie o revolutie ca sa schimba sistemul, ca fara schimbare de sistem nu ne va fi bine niciodata, nu sa votam prin rotatie mafiotii.