| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU,
Imi doresc sa stiu ce implica meseria de profesor.

Cu riscuri,avantaje,dezavantaje,etc,ce inseamna sa fi profesor.

Vreau sa ma duc la facultatea de pedagogie din orasul meu dar inainte sa ma duc vreau sa stiu daca merita, daca merita sa merg pe meserie de profesor.

Cine ma ajuta va primi marea si sfanta FUNDA.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Meseria este forte frumoasa daca este facuta cu pasiune.Dezavantajele se refera la salariile mici si multe catedre in scolile rurale unde nu ai confortul cu care esti obisnuita.Ce specialitate vrei sa alegi?

| anonim_4396 explică (pentru mira):

Engleza sau Istorie.
Ce salarii sunt in invatamant?