| ilovemycat a întrebat:

Bună seara TPU! Sunt în clasa a 7-a și vreau să particip la olimpiada de geografie. Pe data de 19.12. 2023 voi da un test la nivel de școală. Îmi puteți da niște sfaturi cum pot să obțin o notă mare?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exista doar o singura metoda: sa inveti pe rupte zilnic, macar 1-2 ore pe zi, iar in weekend sa petreci 8-10 ore invatand (cel putin 4-5 ore dimineata si 4-5 ore dupa amiaza, invatand foarte bine, toate lectiile cerute din materia pentru olimpiada.
Succes!

| sierra1 a răspuns:

Iubitorule se pisică, pune mâna pe TOATE manualele de geogra 5-6-7 și le inveți. Simplu

| ReddY25 a răspuns:

Învățând cum se cuvine lecțiilehappy