| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza inscrierile la facultate, iar eu as vrea sa dau la agronomie. Cateva sfaturi legate de aceasta facultate, imi voi gasi usor de lucru dupa? Ce facultate sa aleg din cadrul usamv? Care este mai buna si mai de viitor? Va multumesc mult si dau funda raspunsului mai potrivit.

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nuuu,nu,nu,nu! Nu la agronomiee! Nu iti gasesti NIMIC de lucru dupa! Desigur ca e un domeniu interesant si e nevoie si de inginer agronom, dar nu in Romania! Aici nimeni nu ii apreciaza si nu ii angajeaza sadAsa ca nu iti strica viata! Alege altceva.

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru Mayar):

Altceva ar fi ceva din cadrul ASE sau din cadrul facultatii Bioterra (controlul si expertiza produselor alimentare). Ce poti sa imi spui despre ele?

| Mayar a răspuns (pentru ANONIM5677654):

Nu stiu ce e ASE big grin

| Mayar a răspuns:

Mai bine spune-mi ce profil ai terminat, ce materii stapanesti bine, mediu si deloc

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru Mayar):

Am terminat la profilul economic. Nu prea stapanesc bine materiile. Am facut multe specialitati din care nu am inteles mai nimic. Media la bac este de 9.20.As vrea sa dau la o facultate din Bucuresti la care sa se intre pe baza de dosar, fara admitere.Ase-Academia Studiilor Economice.

| Mayar a răspuns (pentru ANONIM5677654):

Contabilitate stii cat de cat? Am o cunostinta ce tot exonomic a terminat si a mers la ceva facultate de un fel de management de unde a putut iesi inginer in productie de diverse produse, nu a facut economie ca un om de rand, ci cat sa fie inginer, adica un fel de sef. Cauta ceva facultate vu management de unde poti iesi mai multe feluri de inginer. Acolo o sa castigi bine si nu e greu pentru tine