| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Solicit ajutorul celor care au terminat clasa a 11-a ( stiinte sociale) anul acesta. Poate sa imi spuna cineva ce materii sunt predate in clasa a 11-a, profil uman, filiera stiinte sociale? Imi puteti spune la fiecare materie ce lectii sunt predate? Si imi mai puteti spune ce lecturi trebuie sa citesc? V-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde la toate intrebarile.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Vezi Programele ( în vigoare ) la linkul :
http://programe.ise.ro/Actuale/Programeinvigoare.aspx

Toate cele bune!

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru bursuc001):

Bursuc, link-uri nu prea imi sunt de folos. big grin Eu vreau sa stiu exact lectiile care sunt predate in clasa a 11-a pentru a stii despre ce caut informatii.
Eu am terminat clasa a 10-a si vreau sa ma pregatesc pentru clasa a 11-a. Adica sa fac referate, eseuri si altele. De aceea vreau lectiile. Iti multumesc oricum.

| bursuc001 a răspuns (pentru KwonJiyongParkJimin):

Da' tu ce crezi că este menţionat în Programă?
Cauţi programa pentru materia "x" şi vezi materia care se face laughing
Mai cauţi, eventual, un Manual de clasa a 11-a ( pentru materia "x" ) şi vezi acea materie...

Doar NU crezi că cineva îţi "spune la fiecare materie ce lectii sunt predate" rolling on the floor
Mai pui şi tu mânuţa!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

NU degeaba se spune că "lenea-i cucoană mare!" laughing

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru bursuc001):

Am gasit metriile pentru clasa a 11-a si pentru fiecaream descarcat programa de pe edu.ro. Apoi am luat programa pentru sociologie si am luat o asa-zisa lectie si am dat un search pe google si mi-a dat alte programe pentru clasa a 11-a si programe pentru sociologie. De aceea vreau lectiile exact. Si nu cred ca la mine e lenea mare. Daca imi era lene, nu faceam asta. Vreau sa ma documentez pur si simplu, nu pentru ca mi-a impus cineva asta.

| bursuc001 a răspuns (pentru KwonJiyongParkJimin):

Din păcate, NU se vede că ai 17 anişori :(
Te "descurci" ca o elevă de clasa a 6-a...

Ce este chiar aşa de greu să faci cum explicam :
1. Cauţi Programa - spre exemplu, la Sociologie :
http://programe.ise.ro/......20XI-a.pdf

2. Cauţi un Manual :
http://goo.gl/L6H9Nt

Deci, se poate!
Este chiar foarte SIMPLU :)

NU lua Programele de pe edu.ro deoarece multe dintre ele NU sunt valabile/în vigoare...

O zi frumoasă!