| Pks_Andreey_2002 a întrebat:

stie cineva daca la subiectul 3 am scris poezie in loc de roman mi se poate puncta ceva doar pentru ca nu am dat foaia goala si pentru ca am scris 4 pg?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se poate puncta nimic. Este chiar mai rau ca nu ai dat foaia goala si ai scris aiurea 4 pagini. Arata lipsa de respect fata de subiect si fata de corector (care va fi obligat sa citeasca tot ce ai scris tu acolo si va pierde timp pretios facand asta). Bunul simt te obliga sa nu scrii aiurea, daca nu stii subiectul. Sigur, lipsa de bun-simt nu se depuncteaza, dar nici nu se puncteaza.

| whatevernvm a răspuns:

Normal ca iti puncteaza. Subiectul cu romanul era doar sa te orientezi, puteai sa vorbesti despre absolut ce vrei tu si sa faci la alegere, o sa iei maxim.
Nu pot sa cred ca ai intrebat asta. Adio

| AFR81 a răspuns:

Imi pare rau, au mai fost elevi in situatia ta, chiar foarte multi. Nu vei primi absolut nici un punct pentru subiectul 3, te-ai obosit degeaba scriind poezia.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai fost pe langa subiect, nu cred ca se puncteza.

| johnnny123 a răspuns:

De ce ti s-ar puncta ceva din moment ce nu ai atins absolut deloc subiectul din cerinta?

Daca tu intrebi pe cineva cat e ceasul si iti raspunde "varza calita" ti se pare un raspuns multumitor?