| randomthing a întrebat:

Buna! Stiti daca ma pot transfera in clasa a 12a, semestrul 2, la alt liceu din alt judet, pe acelasi profil?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce este posibil, tu depune cererea de transfer si poate ti-o aproba, mai ales daca ai fost elev bun si disciplinat.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere de transfer si sa speri ca-ti va fi aprobata.

| randomthing explică (pentru Ioandelasal):

Ideea e ca eu am mai fost la liceul respectiv pe clasele a 9a si a 10a. M-am transferat de la ei in clasa a11a, iar acum as vrea sa ma transfer inapoi. Crezi ca faptul ca am mai fost acolo va influenta cumva aprobarea?

| randomthing explică (pentru Ioandelasal):

Am avut doar note mari, am fost la olimpiade o gramada, nicio problema legata de disciplina. Mi e frica doar sa nu l aprobe, pentru ca na e al doilea semestru din clasa a 12a. totusi, voiam sa stiu daca e posibil. Multumesc!

| randomthing explică (pentru Ioandelasal):

Oare am nevoie si de aprobarea liceului la care sunt acum ca sa plec?

| Ioandelasal a răspuns (pentru randomthing):

Liceul de la care te transferi da doar un aviz consultativ, de acesta liceul de transfer poate sa nu sa tina seama.

| Ioandelasal a răspuns (pentru randomthing):

Tot ce este posibil, tu depune cererea de transfer si poate ti-o aproba, mai ales daca ai fost elev bun si disciplinat.