| Gabriela277 a întrebat:

sunt anul unu la facultate sem 2 primul sem am fost prezenta si am si restante am un singur examen promovat in al doilea nu prea m-am prezentat si cred ca o sa ramân cu restante. Pot trece anul daca cumpăr cele 40 credite?

1 răspuns:
| Patricia07 a răspuns:

Daca îți iei in al 2-lea semestru toate examenele, treci. Din câte știu trebuie sa ai cel puțin jumate din creditele de pe tot anul. eventual dai in toamna examenele de pe primul semestru înainte sa înceapă facultatea. Alea din toamna le poți cumpăra, dar trebuie sa te prezinți la examen și sa le promovezi. poți rămâne și cu mai multe examene in restanta dar îți trebuie câteva luate. Dacă nu iei nici in al 2-lea semestru, poți sa îți iei adio de la al 2lea an