| dannycrtsz a întrebat:

Salut, am anul acesta BAC-ul, profil stiinte ale naturii si sunt foarte indecis in ceea ce priveste proba la alegere: chimie/biologie. Alesesem initial chimia pentru ca ma prinsesem cat de cat cu ecuatiile, dar la probleme imi e greu, facusem cateva meditatii dar nu m-a schimbat prea mult in acest sens. Subiectul la chimie mi se pare lung si greu.
La biologie nu am invatat nimic pana acum si ar iesi putina zarva cu profa de bio daca as vrea sa ma schimb acum. Dar mai bine as invata la bio decat sa ma chinui sa fac o problema la chimie, invat destul de repede. Eu vreau doar sa iau BAC-ul, nimic mai mult.
Trebuie sa pun piciorul in prag si sa ma decid. Ce sfaturi aveti?

Răspuns Câştigător
| Rodqes a răspuns:

Sunt convins ca vrei doar sa iei BACUL.
Dar daca ar fi sa mergem pe cariera :
Daca vrei sa mergi la o facultate de Chimie alege chimia, daca vrei sa devii doctor iti sugerez biologia.
Daca chiar iti doresti doar sa il iei, alege ce e mai usor, adica in cazul tau biologia! ( chiar daca s-ar putea sa se lege profesorul de tine, ce-ti pasa? tu vrei doar sa iei bacul si in plus dupa ce termini liceul nu te vei mai intalni cu el)

| dannycrtsz explică (pentru Rodqes):

Da, vreau doar sa il iau, de ce as minti? In legatura cu profesorul.e vorba ca in ora respectiva face pregatire cu elevii care dau la bio, dand teste etc, si va face figuri cand va afla ca vreau sa ma alatur, eu trebuind sa incep de la 0. Dar e un caz particular si va trebui rezolvat, vreau doar sa-mi fie bine.

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu as alege biologie, mi se pare mai usoara thinking

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Te sfatuiesc sa te apuci sa inveti la Biologie ca e mult mai usor.
Succes, cu BAC-ul! happy