| Gabygabyb3 a întrebat:

Buna, sunt clasa a 12 și anul acesta voi da bacul, mai am 7 luni pana la bac deja am început meditațiile la mate din Septembrie însă am început de la 0 pentru ca sunt praf la mate, ma rog eram acum mai știu sa fac am trecut deja la primul subiect de bac, la romană dacă învăț cred ca pot lua și la logica, credeți ca in 7 luni de zile e timp suficient sa învăț sa iau bacul? Am început sa ma stresez doare mult in ultima vreme in legătura cu bacul și îmi este f frica

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu-ti fie frica,e primul sfat pe care il am pentru tine.
Relaxeaza-te, pentru ca, daca in loc sa-ti urmaresti profesorul, te gandesti ce frica iti este, n-o sa intelegi nimic si faci de pomana orice meditatie.
Ai 7 luni in fata,ai timp destul si totul va merge bine, daca deja ai ajuns la primul subiect de bac!
Foloseste-ti mintea, odihneste-te suficient, mananca ciocolata neagra sa te poti concentra, eventual lecitina poti lua si lasa stresul si frica deoparte!
Sa ai incredere in tine!
Totala!

6 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Eu cred că da, dar depinde și de tine. Cred că cel mai mult e bine sa te axezi pe matematica, ca să fii sigur pe tine. La română și logică poți învăța și cu câteva săptămâni înainte și va fi foarte bine.

| sweetys a răspuns:

Eu am facut 3 luni meditatii la mate (mate info), tot de la 0 am inceput, si am luat 8. La chimie doar de am facut cu profa si am luat 9, iar la romana am citit toata lectura si de invatat am făcut-o cu o luna inainte. Si mi-a picat fix ce nu am invatat si am luat 5. Deci nu e imposibil, daca invati nu ai de ce sa iti faci griji.

| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta noi nu-ti putem raspunde fiindca nu te cunoastem personal si nu avem ideea de cat esti tu capabila sa inveti.
Totul depinde de tine, cat de mult tocesti!

Ti-as recomanda zilnic 2 ore de matematica, iar in weekend cate 10-12 ore de munca, rezolvand zeci de exercitii si probleme, ca sa ajungi la zi cu materia si sa poti lua BAC-ul la mate.
Spor la invatat!

| sierra1 a răspuns:

"credeți ca in 7 luni de zile e timp suficient sa învăț sa iau bacul? "

dacă te duce capul, da. Dacă nu... nașpa

| vlllaaddd a răspuns:

Unii invata inainte cu o luna si tot il iau, deci de ce sa nu il iei?

Răspuns utilizator avertizat