| Iura12338383 a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 9-a pe profil științe ale naturii și vreau să mă transfer la alt liceu, pe același e profil.
Pe site-ul liceului la care aș vrea să mă transfer și pe site-ul inspectoratului din județ nu am găsit detalii privind procedura, totuși am citit undeva ca trebuie să ai media cel puțin egală cu cea a ultimului admis.
Eu am media 8.90, iar media ultimului admis este de 8.97. Este posibil să mi se aprobe cererea de transfer? Diferența dintre medii este destul de mica

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil un asemenea tarnsfer fiindca tu ai clar media mai mica decat a ultimul intrat, deci nu esti eligibila, legal.

| sierra1 a răspuns:

"Eu am media 8.90, iar media ultimului admis este de 8.97. Este posibil să mi se aprobe cererea de transfer?"

intodeauna au fost excepții, poate-i convingi că meriți și tu una!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dacă nu e concurență și nu mai vor alții sa se transfere!

| Iura12338383 explică (pentru anonim_4396):

In clasa mai sunt doua locuri și din ce știu mai e o fată care ar vrea să se transfere și atât. Mai am și niște rude care au fost profesori acolo. mă gândeam ca mă pot ajuta