| 마리아 a întrebat:

Sunt clasa a-Xll-a si dau bacul (mai am vreo doua saptamani ^^). Acum imi invat materia la romana si vreau sa fiu sigura ca nu ramane nimic neinvatat. This is my question: care sunt tipurile de eseu lll pe care le putem primi la bac? (pentru cei de la uman)
La poezie stiu ca avem tema si viziunea despre lume, iar la proza tot aia + caracterizarea personajului principal si relatia dintre doua personaje. Mai sunt si altele pentru uman?

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Asta cu „This is my question" e tot la română?

| 마리아 explică (pentru corolav):

Aparent, nu stii cum arata romana, daca pui o astfel de intrebare. Imi pare rau, dar nu iti varsa frustrarea de a nu sti o alta limba pe mine. Cred ca intrebarea mea a fost destul de clara si asa.
Imi plac oamenii ca tine... nu au nimic valoros de spus, asa ca incearca sa spuna ceva care sa ii faca sa para "shmekeri".
Te rog, pastreaza-ti incercarile patetice de ironie pentru cineva care nu are dorinta sa invete. Daca nu esti capabil sa ajuti pe cineva, de ce-ti pierzi timpul raspunzand? (Si site-ul se mai si numeste TPU... adica, "fiecare pentru el". Daca nu stiti, nu raspundeti, iar daca stiti dar nu vreti sa fiti "losers" si sa ajutati, atunci, din nou, mai bine nu raspundeti)
Bine?winking

| corolav a răspuns:

Da, e clar, a ajuns prostia la rang de virtute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa inveti!

| 마리아 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca nu ai inteles bine intrebarea. Poti incerca sa gandesti data viitoare, inainte sa rapunzi. (nu stiu care parte din "acum imi invat la romana" nu a fost clara)