| Shadow1502 a întrebat:

Buna, sunt clasa IX si vreau sa ma transfer pe semestrul al 2 lea de la turism si alimentatie la filologie, dar nu am media de admitere suficienta.
Credeti ca as avea o sansa?
Eu sunt din Craiova la liceul Constantin Brancusi si as vrea sa ma transfer pe filologie.
Va rog sa imi raspundeti cat mai repede

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca iti va fi aprobat transferul, din cel putin 2 motive:
1.Nu ai avut media de admitere necesara.
2.Transferul in care se schimba profilul se face, de regula, in timpul vacantei de vara.
In schimb poate vei avea noroc dupa cl. a IX-a, se va lua in considerare media de promovare a clasei, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.