| Shadow1502 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer de la profil turism si alimentatie la filologie si nu am media de admitere suficienta, ce as putea face? VA ROG SA IMI RASPUNDETI CAT MAI REPEDE!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face cererea de transfer dupa cl. a IX-a, atunci se va lua in considerare media de promovare a cl. a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi. Fata de aceasta invata cat mai bine la liceul actual si pregateste-te pentru diferente.