| TakeOff a întrebat:

Sunt Cls a ix-a, am ramas Corigent la Fizica si Matematica. Imi puteti spune cum se da?
Doar prba scrisa la ambele corigente sau si oral?
Este greu?, si ce nota trebuie sa iau ca sa trec?

Răspuns Câştigător
| TheD3vil a răspuns:

Salut!
E bine ca ai ramas doar la doua materii, pentru ca la a treia erai direct reptent.Deci sa trecem la subiect :
Dai proba scrisa, sa vada profesorul ce stii de la tine, si proba orala, adica te mai asculta asa ca sa vada cum te descurci.
Iti trebuie o nota care sa acopere corigenta, adica daca esti corigent cu nota 3, din cate note iti da profesorul trebuie sa iasa 7 pentru a se face media cu 3 sa iasa 5...

| TakeOff explică (pentru TheD3vil):

Aoleeu nu iau eu 7 la fizica angry la mate mi-a iesit 4, 50 dar la fizica e foarte greu si profesoara este destul de. exigenta

| TakeOff explică (pentru TheD3vil):

Aoleeu imi iese 3, 25 la fizica si la mate am media 4.50, sad cum iau eu 7?!

| TheD3vil a răspuns (pentru TakeOff):

Prin invatat.laughing Acum sa nu ma dau eu marele invatator ca nici eu nu prea invat acasa chiar deloc! Doar ce tin minte din clasa..si uite big grin am trecuta in a-X-a big grin
Totusi invata..doar daca nu accepta mita profesoara laughing.dar nu te-as sfatui sa faci asta..inca odata, invata!

4 răspunsuri:
| clv96 a răspuns:

buna ziua,
TE ajut eu sa promavezi la mate si fizica contacteaza-ma clv_smart_boy daca vrei sa fi ajutat si esti din Bucuresti.