| Razvan_Catalin_1997 a întrebat:

Am ramas corigent anul acesta la matematica si am fost la ambele probe ( orala si scrisa ) dar am auzit daca nu sti raspunsurile profesori apreciaza ca ai fost si te trec daca esti pentru prima data este adevarat?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Mama da ce sperante ii dati omului...
Eu am fost corigent in a7-a la matematica,pur si simplu am intrat in clasa, cu totii am primit niste foi cu cateva exercitii(cei mai ''inteligenti'' treceau la tabla), am scris niste balarii pe care eu le consideram rezolvari(altii n-au scris nimic), nu mai tin minte exact cat am stat dar profii nu ne-au tinut mult.Ce sa vezi? Cu totii am trecut clasa!
Daca poti sa inveti niste formule ar ajuta, ideea e sa vada proful respectiv ca iti dai interesul macar putin.
O sa fie bine! Stai linistit!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar ai auzit. Daca nu ai scris mai nimic nu au cum sa te treaca.

| GdX a răspuns:

Nu. Nu este adevarat. Trebuie sa inveti ca sa iei materia.

| Violleta2022 a răspuns:

Profesorii apreciaza ca ai fost unde?
Ca de dus la scoala si de ne-invatat, nu apreciaza nimeni!
Iar la matematica, simpla prezenta nu rezolva problemele de la matematica, asa ca, nu te astepta sa fii trecut, ca nu ai sanse!
Eu nu am auzit pana azi de asa ceva, poate vreun prieten fals, care se bucura sa te vada repetent ti-ar spus asta, pentru ca un prieten adevarat, ar face meditatii cu tine si te-ar ajuta sa inveti, ca sa treci repetentia.

| patrik986 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai rar vezi asa prietenlaughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Povesti cu profesori care trec din burta la corigenta ca sa nu aiba repetenti la clasa sa le scada reputati sunt... dar probabil pe la liceele / scolile importante unde corigentele sunt mai mult accidente

| gabicoo a răspuns:

Tai ghițălu' sau porcu' si mergi cu el la director/directoare.
Nu are imporatanta faptul ca ai picat la corigenta. Dai ploconu' si directorul/directoarea hotaraste ca e cazul sa mai primesti o sansa. Da imediat o decizie de Consiliu de Administratie in care hotaraste reexaminarea. Aduce comisie din afara scolii te reexamineaza si gata ai trecut foarte usor.
Stiu de la un prieten.

| 1231242 a răspuns (pentru gabicoo):

Salutări!

Am râs bă prăduitorule(poză cu vultur, sper că te prinzi.), dar din păcate știm cu toții că ăsta e adevărullaughing

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Depinde, daca ai scris ceva te trec, daca ai dat foaia goala, slabe sanse.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

D-le rinnengan, corigența este doar ca să îți înveți lecția, la propriu și la figurat, adică scrie acolo ceva pe foaie și treci 100%, nu cred că există retardism exacerbat să te lase repetent

Acum depinde de clasă, pentru că la liceu în general profii te lasă corigent mai des, prin asta vor să te facă să înțelegi că nu vei bea doar lapte și miere toată viața, de asta un fost coleg de liceu a fost lăsat corigent, practic profu a vrut să îl aducă cu picioarele pe pământ, adică nu ma înțelege greșit nu l-a lăsat de la el, doar că putea să îi treacă 5 pe nemeritate, dar a evitat.

| Afurisenia a răspuns:

Nu, nu este adevarat.
Si observ ca profesorii deja sunt foarte ingaduitori cu tine. La felul cum scrii, si la limba romana trebuia sa ramai corigent. Probabil la matematica esti "zero taiat".