| kencarson a întrebat:

Dacă ma duc la filologie/stiinte sociale nu dau bacul la mate? Dar dacă totuși imi place chimia, fizica și biologia ce profil aș putea alege? Chiar nu ma descurc la mate și nu m-aș duce pe un profil specializat în asta, dar cel mai mult m-ar atrage științele naturii

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

NU vei da bacul la matematica pe profil uman ( filologie sau științe sociale)! Dacă îți place biologia, chimia și fizica te sfătuiesc sa mergi pe științe ale naturii ( biochimie) unde vei avea 3 ore de fizica, 3 ore de chimie, 3 ore de biologie în clasa a-XI-a! Bafta!

2 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

"Dacă ma duc la filologie/stiinte sociale nu dau bacul la mate?"
Nu.
"Dar dacă totuși imi place chimia, fizica și biologia ce profil aș putea alege?"
Științe ale naturii.
"Chiar nu ma descurc la mate și nu m-aș duce pe un profil specializat în asta, dar cel mai mult m-ar atrage științele naturii"
La științe ale naturii se dă bac din mate, dar mai ușor ca la mate-info (M2).

| sigma6969 a răspuns:

La filologie se da bacul la chineza...
La stiinte se da maioneza