| horia_7230 a întrebat:

Sunt din Pitesti, Clasa a VII-a si am participat la niste concursuri la care am obtinut rezultate bune insa nu am primit diplome de care am nevoie la portofoliul de admitere la liceu ( locul II- olimp germana nu stiu sigur faza si in primii 20 la romana unde s-au primit diplome pana la locul 25) As dori sa aflu unde pot gasi listele de concurs pentru a le arata profesorilor. Am incercat pe didactic si pe olimpiade dar nu am gasit nimic, orice poate fi folostior puteti posta, multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreiuuutza a răspuns:

Diplomele nu te ajuta la admitere, cel putin dupa cate stiu eu, poate doar cele de premiul I national, dar nici acelea.Cauti inutil.Sa te intereseze asta atunci cand vei vrea sa fii admis intr-o facultate.La nivel de liceu nu conteaza.Si in ceea ce priveste acele diplome, ele trebuiau trimise de organizatorii concursului sau olimpiadei respective la tine la scoala. Daca nu au facut-o, acum nu my ai c face...sau oricum, nu tu, eventual profesorul tau de la clasa sa ia legatura cu cei responsabili de asta.Succes.

1 răspuns:
| Natassha a răspuns:

Poate ti le-a oprit scoala, si nu ti le mai da.