| andrei5el7zbb a întrebat:

Bună! Sunt elev în clasa a VIII-a și aș vrea să știu ce notă trebuie să am în evaluarea națională pentru a putea intra la Colegiul Tehnic Ion Mincu. Și vreau să știu dacă contează și Media finală. Vă rog ajutați-mă, dau fundă!

3 răspunsuri:
| random1620 a răspuns:

Pai uita-te la ultima medie de admitere din ultimii ani. Te poti uita si la mediile mai mari.

Si da, conteza media finala pentru ce, cu aceea se intra la liceu, nu cu media din EN (desi media din EN reprezinta cea mai mare parte din media finala)

Eu te-as sfatui sa inceti pentru EN pentru ca nu e asa de greu sa ai o nota mare

| Răzvan5030 a răspuns:

Din ce județ?
Sunt 4 licee în țară care poartă numele de Colegiul Tehnic Ion Mincu(Focșani, Târgu Jiu, Slatina și Vaslui)
Răspunde-mi ca să te pot ajuta!

| andrei5el7zbb explică:

Tg-jiu. MA în anii trecuți a fost 5.91
Și apropo, despre ce ai zis cu EN, Eu cel puțin la română voi lua notă mare, că eu mă bazez pe thnologică, română și engleză. Și la Matematică sunt praf?