| maria1309 a întrebat:

sunt in anul 2 la facultate si as dori sa stiu daca este posibil sa imi retrag dosarul in timpului anului pentru ca plec din tara pentru 6 luni si nu voi mai ajunge la facultate...si as vrea la vara sa ma inscriu tot in anul 2 la distanta daca este posibil

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti student, ar trebui sa stii ca fiecare universitate este autonoma si, in virtutea acestei autonomii, isi face propriile sale regulamente.Ca urmare, cauta pe site-ul universitatii sau al facultatii la care esti inscrisa "Regulamentul privind activitatea profesionala a studentilor " --- in sectiunea "exmatriculari, transferuri, intreruperi de studii" vei gasi informatiile de care ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ubm.ro/main/documente/regulamente/regulament_studenţi.html
Ştii, există îngheţarea anului.
Intră pe articol, apasă ctrl+f şi scrie cuvântul "îngheţare" în căsuţă, găseşti acolo ce îţi trebuie.