| Annemary97 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce profil sa merg. Magandeam la mate-info dar am auzit ca este jale cu informatica. Dati-mi un sfat.P.S. Nu le am cu engleza si compunerile.

Răspuns Câştigător
| stresat a răspuns:

Daca iti place matematica si sa gandesti logica, e clar ca trebuie sa te indrepti spre ceva din domeniul real. Daca iti place mai mult limba romana, spre uman, daca iti place biologia, chimia... atunci spre stiinte ale naturii, si tot asa. Gandeste-te ce ti-ar placea mai mult sa aprofundezi. Nu este jale cu informatica, o sa inveti treptat, si daca iti dai interesul, nu o sa ai nici o problema cu ea.

1 răspuns:
| TriXeE a răspuns:

Buna! pfff...Eu m-am dus la folologie bilingv eng-franceza si vreau sa spun ca este greu. nici eu nu prea le am cu eng si de aceea imi e greu pentru ca se vorbeste in eng. dar poti merge la un liceu cu profil pedagogic, invatator-puericultor. La mate-info daca nu iti place matematica si informatica nu ai ce sa cauti. Sau poti sa te duci la folologie simplu. Parerea mea.